Uwierz w siebie, nie umieraj! – felieton Pawła Cattaneo


Ponoć przeciętna osoba umiera w wieku 25 lat, a jak trafia do grobu to w wieku 75…


Oto motywacyjny felieton Pawła Cattaneo

WHAT THE FUCK?

Hasło „uwierz w siebie” i śmierć w jednym felietonie to wybuchowa mieszanka. Ale chcę Was uświadomić, że zbyt często bywa tak, że młodzi ludzie tracą zapał do walki o siebie i swoje marzenia. Umierają wtedy w wieku średnio 25 lat. Potem, kiedy odejdą ze starości z tego świata, umierają znowu. Jak łatwo obliczyć przez 50 lat wiele osób po prostu trwa…

MARZENIA I REALIA

Każdy z nas ma marzenia. Każdy z nas chciałby je spełnić. Ale nie każdy ma odwagę, by zrobić coś w kierunku ich realizacji. Chowamy te marzenia, ukrywamy je przed światem, bądź staramy się wymazać z pamięci, choćby pod pretekstem “nie stać mnie na to…”.

Tak już bywa, że otaczamy się ludźmi, którzy mówią nam byśmy zeszli na ziemię. Nie wierzą w nasze plany i śmieją się, kiedy coś nam nie wyjdzie. Ci ludzie rzucają wtedy krótkie “a nie mówiłem?”. Pamiętajcie, że nigdy nie wzniesiono pomnika osobom niewierzącym w swoje plany!

ŻYCIE I COŚ WIĘCEJ

Przypomnę, że każda przeżyta minuta już nigdy nie wróci! A idealny moment nie nadejdzie jutro, pojutrze czy za rok. Nie nadejdzie wtedy, kiedy zdasz egzamin, prawo jazdy, ukończysz kurs, szkołę itd. Idealny moment jest właśnie tu i teraz.

Musimy żyć teraz, póki mamy okazję. Umiera ten, kto pozwala na to, by marzenia uciekały mu między palcami. Jeśli wciąż siedzisz na ławce z piwkiem w ręku i czekasz, co przyniesie nowy dzień… umarłeś!  Bo Ty nie żyjesz, a tylko istniejesz.

A życie to coś więcej. To marzenia, które udało się nam zrealizować. To radość z tego, że marzymy dalej. Że tworzymy historię tego, co udało się nam zrobić. Nie umierajcie. Żyjcie. Uwierzcie w siebie, bo tylko Wy jesteście w stanie zrealizować Wasze marzenia. Nikt za Was tego nie zrobi!

Paweł Cattaneo


Zdjęcie w materiale autorstwa Pawła Spychalskiego

Paweł Cattaneo

Redaktor portalu Nauka Fitness Zdrowie


Reklama

2 comments

 • Agnes

  29 listopada 2017 at 14:49

  Bardzo mądre slowa ale kazde realizowanie marzen ma swoja cene i tak chodzi mi tu o koszty. Kiedy ma sie dziecko, rodzinę, to ciężko w tym momencie myslec o sobie, o swoich planach i odlozyc cos na realizacje tego 🙁 a w szczególności kiedy nie ma sie pomocy ze strony najblizszej rodziny..

  • Redakcja Nauka i Fitness

   29 listopada 2017 at 16:26

   Racja 🙂 Ale redakcja i tak życzy Ci realizacji wszystkich marzeń! Trzymamy kciuki byś otrzymała pomoc na jaką zasługujesz!

Comments are closed.O nas

Nauka Fitness Zdrowie to portal dla aktywnych fizycznie. Łączymy rzetelne informacje z dobrą motywacją!

Nauka Fitness Zdrowie jest wyłącznie portalem informacyjno-rozrywkowym. Nie prowadzimy porad medycznych, a wszelkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej konsultacji z lekarzem. Stosowanie się do treści zawartych na portalu powinno za każdym razem odbyć się pod nadzorem lekarza-specjalisty lub profesjonalnego trenera. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności za stosowanie porad zamieszczanych na stronie.


KONTAKT